Tygrysy W Błocie: Wspomnenia niemieckiego czolgisty z frontu wschodniego Otto Carius

ISBN: 9788362129409

Published:

Paperback

384 pages


Description

Tygrysy W Błocie: Wspomnenia niemieckiego czolgisty z frontu wschodniego  by  Otto Carius

Tygrysy W Błocie: Wspomnenia niemieckiego czolgisty z frontu wschodniego by Otto Carius
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, ZIP | 384 pages | ISBN: 9788362129409 | 9.19 Mb

Otto Carius zaczął karierę czołgisty jako osiemnastoletni szeregowiec, potem był dowódcą Tygrysa, a zakończył wojenne losy w stopniu porucznika na stanowisku dowódcy kompanii Tygrysów. Brał udział w ponad 50 bojach pancernych, zniszczył ponad 150MoreOtto Carius zaczął karierę czołgisty jako osiemnastoletni szeregowiec, potem był dowódcą Tygrysa, a zakończył wojenne losy w stopniu porucznika na stanowisku dowódcy kompanii Tygrysów.

Brał udział w ponad 50 bojach pancernych, zniszczył ponad 150 czołgów przeciwnika. Pięciokrotnie ranny. Odznaczony Krzyżem Żelaznym II i I klasy i Krzyżem Rycerskim z Liśćmi Dębowymi.Na froncie wschodnim znalazł się w czerwcu 1941 roku. Po zdobyciu Wilna Litwini entuzjastycznie witali niemieckich żołnierzy. Carius ze zgorszeniem obserwuje, jak Litwini rabują miejscowych Żydów.Wydawało się wówczas, że to rzeczywiście będzie Blitzkrieg.

Ale już wkrótce zaczęły się krwawe, uporczywe walki na Froncie Leningradzkim, nad Narwą, udział w operacji Strachwitz i Lew Morski.I na koniec odwrót w lipcu 1944 roku, gdy walczono już tylko o to, by nie zmienił się on w paniczną ucieczkę.TYGRYSY W BŁOCIE to wspomnienia z frontu wschodniego, gdzie Carius musiał walczyć nie tylko z nieprzyjacielem i jego czołgami, ale także z wszechobecnym błotem, bagnami, mrozem.

Opisuje bohaterstwo żołnierzy z pierwszej linii frontu, ale nie stroni od krytycznych ocen wielu dowódców różnego szczebla, ich braku wiedzy i asekuranctwa, a czasem nawet tchórzostwa.Wspomnienia te pisał jednak przede wszystkim Ku chwale Tygrysa, bo to ten ciężki czołg, uzbrojony w potężną armatę 88 mm, jest prawdziwym bohaterem książki.. Choć nie grzeszył urodą, to jednak jego siła budziła podziw.Najgroźniejszym przeciwnikiem Tygrysów były rosyjskie czołgi T-34 i T-43.

Otto Carius pisze o nich z profesjonalnym uznaniem.To czołgi zdecydowały o wyniku wojny na froncie wschodnim.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Tygrysy W Błocie: Wspomnenia niemieckiego czolgisty z frontu wschodniego":


pulmonologia-um-poznan.pl

©2012-2015 | DMCA | Contact us