Śniadanie z Sokratesem. Filozofia na talerzu Robert Rowland Smith

ISBN:

Published:

Paperback

240 pages


Description

Śniadanie z Sokratesem. Filozofia na talerzu  by  Robert Rowland Smith

Śniadanie z Sokratesem. Filozofia na talerzu by Robert Rowland Smith
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, RTF | 240 pages | ISBN: | 4.56 Mb

Robert Rowland Smith w swojej książce „Śniadanie z Sokratesem” z humorem i erudycją, czerpiąc z tradycji filozoficznej, przygląda się codzienności i pokazuje nie tylko jej ukryte znaczenia, ale także że myślenie ma moc wyzwalającą.Autor zabieraMoreRobert Rowland Smith w swojej książce „Śniadanie z Sokratesem” z humorem i erudycją, czerpiąc z tradycji filozoficznej, przygląda się codzienności i pokazuje nie tylko jej ukryte znaczenia, ale także że myślenie ma moc wyzwalającą.Autor zabiera czytelnika w niezwykłą antropologiczno-filozoficzną podróż przez dzień powszedni.

W jego krótkich i błyskotliwych analizach drogi do pracy, jedzenia, oglądania telewizji, zakupów, kąpieli, seksu, kłótni z partnerem itp. spotykamy filozofów (Platon, Kant, Kartezjusz, Machiavelli, Wittgenstein, Heidegger), postaci z pogranicza filozofii i innych nauk humanistycznych (Freud, Levi-Strauss, Sartre, Foucault, Barthes, Derrida, Adorno), a także pisarzy (od Shakespeare’a do Garcii Marqueza i McCarthy’ego), malarzy, filmowców, kompozytorów, postaci historyczne i twórców pop-kultury (Rolling Stones, bohaterki „Seksu w wielkim mieście”, Woody Allen i Monty Python).Książka zaskakuje czytelnika lekkością stylu i intensywnością spostrzeżeń.

Pokazuje, że - wydawałoby się banalne - codzienne dylematy, w oczach filozofów mają zaskakujące znaczenie. A co najważniejsze, staje się wspaniałym wprowadzeniem w idee wielkich myślicieli, i to niezależnie od poziomu wiedzy teoretycznej.„Śniadanie z Sokratesem” to książka, od której można zacząć swą przygodę z filozofią klasyczną i współczesną myślą humanistyczną. To także nieoceniona lektura dla każdego inteligenta – pełna intrygujących uwag, otwierających nowe perspektywy, zachęcających do własnych rozważań.Książka została przetłumaczona na 18 języków.Starożytni filozofowie – wraz z Robertem Rowlandem Smithem – nadają znaczenie naszemu dniu powszedniemu.

Zachwyciły mnie liczne interesujące spostrzeżenia i dygresje zawarte w Śniadaniu z Sokratesem.Mark Vernon, „Management Today”Często jestem proszony o polecenie jakiegoś dobrego wprowadzenia do filozofii – właśnie je odkryłem. Książka Smitha jest dowcipna, pomysłowa i inteligentna – Carl Schmidt wypowiada się tu o kłótniach z partnerem, a Jacques Derrida o rezerwowaniu wakacyjnej wycieczki – i w błyskotliwy sposób pokazuje, jak bardzo zanurzone w codzienności są teoretyczne rozważania wielkich filozofów.Martin McQuillan, „Times Higher Education Supplement”Jestem pod wielkim wrażeniem tej książki.

Oferuje ona nietypowe podejście do w filozofii, wciąga i zapewnia dobrą zabawy niezależnie od poziomu wiedzy teoretycznej czytelnika.Wordpress.comEnter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Śniadanie z Sokratesem. Filozofia na talerzu":


pulmonologia-um-poznan.pl

©2012-2015 | DMCA | Contact us